Võta vett vahele!

Tulenevalt eriolukorrast ja sellega kaasnetevast reeglitest tuletame meelde, et võtaksid vett vahele ka juhul, kui tarbid alkohoolseid jooke kodus, sõbra juures, suvilas või mujal.

Lisaks, pea alati meeles, et joogikultuur on osa söögikultuurist – nautige alkohoolseid jooke koos toiduga.

Pea meeles järgida vastutustundliku alkoholitarbimise põhimõtteid:

 • Osa toidukultuurist
  Joogikultuur on osa toidukultuurist, seega naudi veini, kokteili või napsu koos toiduga.
 • Tunneta oma piiri
  Vee tarbimine annab vajaliku aja, et eelmise klaasikese mõju avalduda jõuaks ja saaks otsustada, kas järgmist tarbida.
 • Jälgi alkoholisisaldust
  0,33 liitrit 4,5% õlut ja pokaal (120 ml) 12% veini sisaldavad sama palju etanooli kui pits 37,5% viina.
 • Ainult täisealistele
  Alkohol on mõeldud tarbimiseks ainult täisealistele isikutele.
 • Ära istu rooli, ära uju
  Ära istu rooli ega mine ujuma, kui oled tarbinud alkoholi.
 • Mitte rasedatele
  Raseduse ajal alkoholi tarbimine on rangelt mitte-soovitatav.

Vaata veel:

Võta Vett Vahele veebileht

Võta Vett Vahele Facebook

 

Käte desinfitseerimisvahend Sterigel

Seoses COVID-19 laialdasest levikust tingitud desinfitseerimisvahendite nappustega, asus Remedia AS tootma etanooli baasil käte desinfitseerimisvahendit STERIGEL, mis vastab EN 1500 standardile.

Kutselisele kasutajale ja tavatarbijale mõeldud käte desinfitseerimisvahend on bakterisiidne, levurotsiidne, tuberkolotsiidne ja piiratud virutsiidse toimega.

Registreerimistunnistus nr: 1900/20.

Toimeaine: 70% etanool.

Maht: 4l kanister.

Müügiinfo ja tellimused: sekretar@amberdistribution.ee või oma kontaktisikule Amber Distribution Estonia OÜ-s.

Uus Barbuda

Barbuda rumm – erakordne Kariibi rumm.

Barbuda on Ida-Kariibi piirkonnas, Kariibi mere ja Atlandi ookeani piirimail asuv väikesaar, mis on osa Antigua ja Barbuda saareriigist ning on üks piirkonna  eksootilisemaid ja luksuslikumaid sihtkohti. Saar võlub külastajaid oma kireva ajaloo ning maailmatasemel rummidega, mille tootmine ulatub tagasi 18.  sajandisse. Tegemist oli ajaga, mil suhkruroog saarele jõudis ning misjärel sai sellest saare peamine põllumajandussaadus. Suhkruroo töötlemisest järelejäävad melass ja suhkruroo mahl, on rummi tootmise peamised toorained. Rummi  valmistamine algab kääritamisega, misjärel saadud virre destilleeritakse ning
viimase lihvi annab rummile tammevaatides küpsemine, mis lisab vürtsikaid  maitsenoote ning teeb rummist ideaalse kokteilikomponendi.

Barbuda tume ja hele rumm on saadaval 0,5L; 0,7L ja 1L suurustes.

EESTI DŽINNIDE TEST

Kohalikud kadakaleotised kõditavad kurku: milline on täna Eesti parim džinn?

3245345

Reval London Dry Gin

Teine eestlastele suhteliselt tundmatu kohaliku tootja valmistatud džinn, mis aga võitnud omas klassis maailmas juba auhindu. Tegemist on jälle ääretult klassikalise ja puhaste maitsetega džinniga, milles tunda selgelt kadakaid ja tsitrust – seda nii maitses kui lõhnas. Samas on lõhnas tunda ka pehmet roosiseepi ja pelglikku magusust, toonikuga kokkusegatuna aga tulevad välja ka teravamad vürtsised ja kreftised noodid, mis keelel mõnusalt kipitavad. See on jook, mille üle võib olla väga uhke nii tootja kui selle jooja.

Võetud artiklist maitsed.delfi.ee

 

Reval Dry Gin ja Reval London Dry Gin Premium Edition

reval-london-dry-gin-news-thumbnailEesti tootja Remedia poolt valmistatud populaarne kohalik džinn – Reval Dry Gin –  on nüüdseks ka rahvusvaheliselt saavutanud kõrge tunnustatuse. Maailma prestiižeim ja usaldusväärseim alkohoolsete jookide võistlus “International Spirits Challenge 2013” hindas Reval Dry Gini kolmanda koha vääriliseks. Tänaseks 18-aastat toimunud võistluse eesmärk on hinnata erinevate alkohoolsete jookide kvaliteeti ja koostise omadusi. Igal aastal osaleb üritusel tuhandeid joogibrände enam kui 70-st riigist, mis näitab võistluse ülemaailmselt kõrgelt hinnatud taset. Võita ISC auhind on väljapaistev saavutus jookidele, mis pedantselt kontrollitud pimetestingutel läbivad kogenud spetsialistidest moodustatud kohtunikepaneeli…